Rašyti ir kalbėti verta tik tada, kada turi ką pasakyti. Tušti žodžiai yra nieko neverti. O tušti jie būna tik tada, kai pasakyti ne iš širdies arba ne iš sveiko proto. Ir taip pat dar tie žodžiai, kurie žeidžia, skaudina, duria stipriau nei peilis. Jie iš viso yra neverti atkreipti dėmesio. Keista, kad žmonės į juos reaguoja jautriausiai, nors turėtų ignoruoti. Deja, kai žodis yra stipresnis už ginklą, nekreipti dėmesio tampa neįmanoma.
Manau, kad žmonių gėriui nėra ribų. Jei žmogus geras, jis toks bus visada ir visą savo gyvenimą stengsis padaryti kitų gyvenimus gražesniais. Tokie žmonės, net patys viduje besijaučiantys sumautai ir sužlugdytai, nenustoja aplinkiniams gera daryti, nes jie tarsi maitinasi jų laime, kuri padeda jiems bent trumpam numalšinti savo asmeninį skausmą. Žinoma, būna, kad juos pakerta skausmas. Tik silpnuosius. Stiprieji visada pakyla ir eina toliau.
Sunku sau pripažinti, tačiau žmonių blogiui taip pat nėra ribų. Aš taip manau. Nemažai girdėjau istorijų apie tikrai blogus žmones. Kai kurie sako, kad žmogus ne blogas, o tik blogai elgiasi. Bet juk čia vienas ir tas pats. Juk tai, koks tu esi, atskleidžia tavo darbai. Manau, tuos žmones užvaldo piktosios jėgos. Kaip yra gerosios, taip egzistuoja ir piktosios. Šios abi pusės kovoja tarpusavyje. Gėris ir blogis. Šviesa ir tamsa. Balta ir juoda. Ir taip susidaro Chaosas.
Man pati tobuliausia spalva yra pilka. Ne mėgstamiausia. Bet tobuliausia. Pilka spalva tinka visur (supratau tai, kai nusipirkau pilką nagų laką, kuris tapo mėgstamiausiu iš karto). Pilka susidaro sumaišius baltą ir juodą.
Taigi pilką spalvą aš vadinu Chaoso spalva. Nes Chaosas yra baltos ir juodos, gėrio ir blogio mišinys. Manau, kad visas mūsų pasaulis yra pilkas. Chaosas vyravo nuo tada, kai tik žmonės pradėjo nusidėti. Kas čia žino, gal jis pačioje pradžioje buvo baltas. Patikint Biblijos pasakomis, galima teigti, jog Chaosas prasidėjo, vos tik žaltys sugundė Ievą paragauti uždrausto vaisiaus ir ji tai padarė. Na, tikint tuo, galima sakyti, jog pasaulis tikrai trumpai pabuvo tyras ir nesugadintas. Gal Ieva pasmerkė visą žmoniją. Tačiau kalta ne ji. Kaltas yra žaltys, pačio Šėtono siųstas. Piktosios jėgos yra dėl visų pasaulio negandų kaltos.
Ir šiuo faktu tikėdami dievobaimingi žmonės, ėmė bijoti velnio, kaip pakvaišę melstis Dievui, tikėdami, kad jis yra vienintelis jų gelbėtojas paskutiniajame teisme, tačiau bijodami jo vos ne lygiaverčiai su velniu. Bet kas per tikėjimas, kylantis iš baimės?
Dar viena teorija, kuria aš būčiau visai linkus patikėti: Dievas iš tikrųjų yra blogas. Jis kuria mus tam, kad žudytų ir tarsi taip smaginasi iš neturėjimo ką veikti. O Šėtonas yra geras, nes nori žmogui atskleisti žmonijos ir egzistencijos paslaptis, kurias atskleisti taip vengia Dievas.
Kiek suprantu, šią teoriją propaguoja tikrasis satanizmas. Nesu satanistų gerbėja, nes iki šiol dar nesugebėjau jų suprasti ir perprasti. Tas satanizmas, kurį visuomenė rodo žmonėms, stengdamiesi atbaidyti nuo jo, iš tikrųjų yra sugadintas, paverstas iškrypusiu ir bjauriu. Kas čia žino, gal jis išties toks, gal "tikrieji" satanistai meluoja ir daug ką slepia. Štai kodėl nepasitikiu aklai tuo, ką jau žinau. Bet visko gali būti, mes žinome labai mažai...
Daugelis žmonių sako, kad tiki KAŽKUO, kažkokia aukštesne, viršesne jėga, bet ne Dievu. Jei tai ne Dievas, kaip paaiškinti, kaip įvardinti tą aukštesnę jėgą? Aš esu beveik linkusi prisidėti prie tos žiaurios ir ne visiems suvokiamos nuomonės, kad Dievas yra miręs. Visai kaip Black Sabbath "God Is Dead?".
Kuo aš dabar tikiu. Tikiu reinkarnacija, vis dar. Tikiu sielų egzistavimu ir amžinumu. Tikiu amžinu gyvenimu, bet ne Rojuje. Tikiu tuo, kad siela palieka kūną, kai jis miršta ir susiranda naują kūną, ką tik gimusį. O pasiklydusios sielos vaidina savo rolę kaip vaiduoklių. Žinau, gal skamba vaikiškai ir naiviai, ir visi sakys, kad čia aš fantazuoju. Gal ir taip. Bet aš taip tikiu. Tikiu, kad ir tie vaiduokliai egzistuoja. Tikiu, kad pasiklydusios sielos gyvena tarp mūsų, tik mes jų nematom. Žmonės, mirdami nenatūralių būdu, žuvę avarijose arba nužudyti, palieka savo sielas klajoti. Ir jos būna arba blogos, arba geros. Štai kuo aš tikiu. Ir geriau jau nesikišti į jų pasaulį, nebandyti kviestis dvasių, nes galima ir prisižaisti. Reikia palikti viską, kaip yra, nedrumsti natūralios pasaulio upės srovės. Kad ir kaip norėtųsi tuos atsakymus sužinoti... Žmonėms nelemta. Mums nelemta žinoti tiesos. Kodėl tiesiog nesusitaikius? Aš galėjau tai parašyti pačioje pradžioje ir nerašyti daugiau nei sakinio apie religiją. Bet yra dalykas, jog mąstyti ir diskutuoti apie tai įdomu. Net jei tai nesuteikia apčiuopiamos naudos.
Pelėda